ZAJĘCIA

W Mood wiemy, że wszechstronne przygotowanie fizyczne jest bazą wyników sportowych i profilaktyki kontuzji. Przygotowaliśmy więc dla Was grafik grupowych zajęć ogólnorozwojowych, które wspierają Was w drodze do sprawności i świetnej formy.
Grafik zajęć - zapisz się

ŁADOWANIE POD WSPINANIE - NOWA GRUPA

MOOD - ŁADOWANIE POD WSPINANIE - NOWA GRUPA

“Ładowanie pod wspinanie” to cykl 10 zajęć skierowany do wspinaczy wszystkich poziomów zaawansowania.

 

Celem cyklu jest przede wszystkim zadbanie o odpowiednie przygotowanie fizyczne do wspinania, które jest fundamentem nie tylko stabilnego rozwoju formy wspinaczkowej, ale i prewencji kontuzji.

 

Jeżeli chcesz był sprawnym i zdrowym wspinaczem, bezpiecznie i zdrowo wzmocnić się wpadnij do nas na zajęcia. Zdobędziesz narzędzia do pracy nad zwinnym, mobilnym i silnym.

 

Pierwsze 4 zajęcia są treningami bardzo ogólnorozwojowymi. Możesz spodziewać się dość dużej ilości ćwiczeń na wszystkie partie mięśniowe,
objętości ćwiczeń, obwodów stacyjnych lub mini obwodów.

 

Dowiesz się jakie są rodzaje pracy mięśniowej. Przygotujesz swoje mięśnie, więzadła i ścięgna do mocniejszych obciążeń, które pojawią się w kolejnych etapach cyklu. Na początku będzie bardziej kondycyjnie niż siłowo.

 

Kolejne 4 zajęcia to już początek treningu siłowego. Dowiesz się czym są superserie, Dowiesz się czym jest skala RPE i RIR. Dowiesz się jaki wpływ na wykonanie i poziom zmęczenia ma tempo wykonywania ćwiczenia. W tej części cyklu używać będziemy już większych obciążeń. Nauczysz się techniki martwego ciągu, prawidłowego przysiadu, wyciskania na ławce i innych ćwiczeń, które są bazą do budowania siły całego ciała.

 

Kolejne 2 zajęcia to etap doskonalenia techniki ćwiczeń siłowych i nauki ćwiczeń dynamicznych i plyometrycznych. To etap w którym bliżej poznasz swoje możliwości siłowe. Dowiesz się też do czego służą piłki lekarskie i kettle w treningu.

 

Podczas całego cyklu, niezależnie od etapu zajęć, pracować będziesz nad stabilizacją, mobilnością i zwinnością.

Intensywność zajęć

Wysoka

Kiedy

Grupa 6   Czwartek 20:15 – siłownia (75  min)

Instruktor

Małgorzata Sułowska
Krzysztof  Winiarski

Grafik zajęć - zapisz się

ŁADOWANIE POD WSPINANIE - VOL 2.

MOOD - ŁADOWANIE POD WSPINANIE - VOL 2.

Zapisy na ten cykl wyłączone.

Już to wiecie – klucz do sukcesów treningowych to konsekwencja i systematyczność. To właśnie te wartości przyświecają drugiej części naszego kursu 'ŁADOWANIE POD WSPINANIE’.

 

Ale nie martwcie się, nasze zajęcia to nie żmudne ćwiczenia. Pokażemy Wam, że rozwijanie pewnych cech motorycznych może być fascynujące i różnorodne.

 

Przez 10 spotkań skoncentrujemy się na dalszym kształtowaniu siły, doskonaleniu wzorców ruchowych, ale tym razem z większym naciskiem na dynamikę, dodając naszym ćwiczeniom więcej  „wspinaczkowego” sensu.

 

Dla kogo

Dla uczestników pierwszej części cyklu „Ładowanie pod wspinanie”

Intensywność zajęć

Wysoka

Kiedy

Środa 20:15 – 21:30

Instruktor

Małgorzata Sułowska
Krzysztof Winiarski

Grafik zajęć - zapisz się

FUNKCJONALNE BARKI, MOBILNY KRĘGOSŁUP

MOOD - FUNKCJONALNE BARKI, MOBILNY KRĘGOSŁUP

To zajęcia poświęcone funkcjonalności obręczy barkowej i kręgosłupa. Barki i kręgosłup to części ciała, które odgrywają niewątpliwie dużą rolę we wspinaniu. Ich prawidłowe funkcje i mobilność to podstawa dobrej techniki wspinania, prewencji urazów i pełnej swobody w funkcjach dnia codziennego.

Na zajęciach krok po kroczku będziecie badać oraz zwiększać przestrzeń i stabilizację zarówno w kręgosłupie jaki i w obręczy barkowej. Kręgosłup uwielbia ruch, jest do tego stworzony, a poruszając go w jego sześciu naturalnych kierunkach zapewniasz sobie swobodę w całym ciele. Obręcz barkowa przyczepia się do ściany klatki piersiowej, więc nie można o niej zapomnieć. Bark jest jednym z najbardziej ruchliwych stawów – do samej łopatki przyczepia się 17 różnych mięśni. Umożliwia to wszechstronność ruchu.Na zajęciach więc będziecie mobilizować, wzmacniać i odkrywać te obszary wykorzystując różne narzędzia treningowe. Elementy jogi i treningu funkcjonalnego i gimnastyki.Dla kogo

Dla każdego wspinacza niezależnie od poziomu zaawansowania.

Intensywność

2-3/4

Kiedy

Czwartek 19:45 – 20:45

Instruktor

Małgorzata SułowskaGrafik zajęć - zapisz się

BIODRA W RUCH

MOOD - BIODRA W RUCH

Sprawne, silne i mobilne biodra przygotowane do dynamicznych warunków wspinaczki to cel naszych zajęć. Mocna skrętka, wysokie wstawienia nóg, żabka, zacięcia?  To wymagające dla bioder pozycje, do których będziemy Cię przygotowywać.

Na treningach będziemy łączyć ćwiczenia rozciągające i wzmacniające przede wszystkim dla bioder, które pomogą Wam zbudować funkcjonalne zakresy ruchu. Dzięki nim, wysokie wstawienie i wyjście z nogi nie będzie już problemem.Intensywność zajęć

2-3/6

Kiedy

Czwartek, 18:30

Instruktor

Małgorzata Sułowska

Grafik zajęć - zapisz się

JOGA DLA WSPINACZY

MOOD - JOGA DLA WSPINACZY

Na zajęciach poćwiczysz rozluźnianie i odnajdywanie się w trudnych i niewygodnych dla siebie ustawieniach ciała. Spokój poza strefą fizycznego komfortu – to istotna umiejętność we wspinaniu, z którą możesz się tu oswoić. Będziesz uczyć się harmonijnego ruchu połączonego z oddechem,  prawidłowego ustawienia w asanach (pozycjach) i płynnych przejść między nimi. Poprawisz elastyczność i wytrzymałość swoich mięśni odpowiedzialnych za prawidłową postawę.  Zadbasz o harmonię ruchu i oddechu potrzebną zarówno podczas wspinania jak i na co dzień.  Nauczysz się ćwiczeń wzbogacających Twoje rozgrzewki wspinaczkowe i sesje rozciągania w dni nie wspinaczkowe. Będziecie pracować w różnych systemach tj. Ashtanga  i Hatha Joga.

Intensywność zajęć

Podstawy: 2/4

Średniozaawansowana: 3/4

Dla kogo

Intensywne zajęcia dla każdego mniej lub bardziej wysportowanego.

Kiedy

Joga podstawy:

Wtorek 7:30 – 8:30 i 19:15 – 20:15

Czwartek 7:30 – 8:30

Joga średnio-zaawansowana:

Wtorek: 20:30-21:45

Instruktor

Joanna Smaroń

Grafik zajęć - zapisz się

ROZCIĄGANIE

MOOD - ROZCIĄGANIE

Szpagat to nieosiągalny cel, ciągnące bicepsy i przedramiona. Może nie możesz schylić się do podłogi? Znasz to? Na zajęciach różnymi metodami popracujemy nad długością i napięciem ciągnących tkanek.

“Rozciąganie”  jest treningiem skierowanym na uelastycznienie i rozluźnienie całego ciała.  Rozpoczynamy dynamiczną rozgrzewką przechodzącą w intensywne ćwiczenia rozciągające. Zajęcia zawsze kończymy przyjemnym relaksem.Intensywność zajęć

4/4

Dla kogo

Dla osób uprawiających sport minimum raz w tygodniu. Jako osobna jednostka treningowa lub jako trening uzupełniający po treningu właściwym.

Kiedy

Piątek: 19:15-20:15

Instruktor

Joanna Smaroń

Grafik zajęć - zapisz się

FIZJOTERAPIA I MASAŻ

Dbamy nie tylko o Wasz trening
Najlepszym lekarstwem na kontuzje jest profilaktyka. Współpracujemy ze specjalistami fizjoterapii, osteopatii i masażu. To wspinacze, którzy rozumieją Wasze potrzeby.
MOOD

TRENINGI INDYWIDUALNE

Zrównoważona droga rozwoju
Progres za sprawą odpowiednio dobranych ćwiczeń jest łatwiejszy do osiągnięcia pod okiem specjalistów.
MOOD

DIETETYKA

Zdrowa dieta
Odpowiednio zbilansowana dieta i dopasowane do planu treningowego żywienie wspomagające regenerację jest niezbędnym elementem na drodze do sukcesu w sporcie.
MOOD